Justyna Wiśniewska

Dyfuzor to urządzenie, będące nieodłącznym narzędziem aromaterapii, czyli naturalnej medycyny i kosmetyki oddziałującej na nasz organizm poprzez zmysł węchu. O tym jak działa, wspiera zdrowie, czy jest bezpieczny, przeczytasz w tym artykule.

Dyfuzor spełnia przede wszystkim rolę prozdrowotną, a przy różnorodności wzorów i kształtów jest również wspaniałą dekoracją domu, mieszkania, biura, gabinetu, sali ćwiczeń czy zabaw. Rozpyla roztwór będący połączeniem wody (najlepiej destylowanej) i olejków eterycznych, których wpływ na zdrowie znany jest od tysięcy lat przed naszą erą. Sprawia, że we wnętrzu roztacza się zapach wprawiający nas w stan dobrego samopoczucia bez względu na porę roku.

dyfuzor

Jak działa dyfuzor?

Dyfuzor, za pomocą ultradźwięków, rozbija krople olejków eterycznych na drobne cząsteczki i wraz z parą wodną emituje je do otoczenia. Pełni również rolę nawilżacza powietrza, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy zaczynamy ogrzewać pomieszczenia.

Prozdrowotne działanie olejów emitowanych do otoczenia

Emisja olejków eterycznych za pośrednictwem dyfuzora, to idealne rozwiązanie przy wszelkiego rodzaju infekcjach i chorobach górnych dróg oddechowych, takich jak: katar, kaszel, zapalenie zatok. To doskonały sposób oczyszczania powietrza z wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii. Według badań już 30 minut dyfuzorowania olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego niweluje wirusa grypy z otoczenia.*

Rozpylanie olejków eterycznych w powietrzu, to również doskonały sposób na poprawę nastroju. Nie wiem, czy wiesz, ale zapachy:

  • mają moc wywoływania uśmiechu,
  • równoważą stany emocjonalne,
  • podnoszą wibracje,
  • wprowadzają w stan radości.

W świetle dyfuzora…

Większość występujących na rynku dyfuzorów, posiada dodatkowo funkcję kolorów LED (5 do 7), które również pełnią funkcję terapeutyczną i wprowadzają do pomieszczeń przyjemną atmosferę, wywołując efekt wellness. Sprawiają, że wnętrze staje się oazą odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu.

dyfuzor

Czy dyfuzor jest bezpieczny?

Dyfuzor jest urządzeniem bardzo bezpiecznym:

  • nie podgrzewa wody, zatem nie ma ryzyka poparzenia,
  • posiada czujnik wyłączający go automatycznie w sytuacji, kiedy skończy się woda,
  • posiada funkcję programowania czasu pracy, po upływie którego automatycznie się wyłączy,
  • podczas pracy jest bardzo cichy, nie zakłóca snu, dlatego jest rekomendowany w sypialni,
  • zapach olejków eterycznych, unoszących się z dyfuzora, jest dużo delikatniejszy niż zapach kadzidełek, przez co łatwiejszy w odbiorze dla organizmu.

Rodzaje dyfuzorów

Dyfuzor olejków eterycznych to urządzenie w przystępnej cenie uzależnionej od wielkości i zasięgu 20-40 mkw. Są takie, które funkcjonują podłączone do gniazdka elektrycznego, jak i takie z funkcją USB lub na baterie. Zatem niektóre dyfuzory można podłączyć np. do komputera podczas pracy, aby wzmocnić koncentrację lub dodać sobie energii. Można je również umieścić w samochodzie, aby zadbać o czystość powietrza wewnątrz i komfort jazdy.

dyfuzor

Dyfuzory dostępne na rynku mają pojemniki na wodę różnej wielkości (od 100 do 1000 ml). Osobiście jestem zwolenniczką tych o pojemności od 300 do 500 ml. Rekomendowana ilość olejku lub mieszanki olejków, to 1-3 krople na każde 100 ml wody. Wskazane jest również stosowanie wody destylowanej.

Szukając skutecznych sposobów dbania o zdrowie swoje i najbliższych, dobrze jest sięgnąć po dyfuzor olejków eterycznych. Polecam jako aromaterapeutka, kobieta lubiąca piękne zapachy i dbająca o otoczenie oraz jako mama, dla której profilaktyka zdrowia zawsze była i jest ważna.

Justyna

Źródło:

*https://tisserandinstitute.org/essential-oils-flu/


2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmień walutę
EUR Euro