Justyna Wiśniewska

Kilka lat temu usłyszałam określenie „złota godzina” użyte w kontekście rozwoju osobistego. Oznaczało ono czas poświęcony na zaopiekowanie się sobą i holistyczne zadbanie o siebie na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej. Czas bez telefonu, wiadomości, informacji, w spokoju, ciszy, uważności, relaksie… Czas z książką, poświęcony zapiskom lub ćwiczeniom. Czas na budowanie relacji z własnym ja. Jak pomaga w tym Access Bars®? Przeczytaj i sprawdź.

Sesje Access Bars®, które wykonuję, również trwają minimum godzinę, czasami nawet 90 minut lub dłużej. To właśnie taka „złota godzina” spędzona na relaksie, odpoczynku, odkrywaniu, że może być lżej i radośniej.

Czym i dla kogo jest metoda Access Bars®?

Access Bars® to metoda głębokiego relaksu dla wszystkich – małych i dużych. Dla osób, które tęsknią w nieuświadomiony sposób nie za chwilą spokoju, kiedy nikogo i niczego wokół nie ma, lecz za prawdziwym spokojem, który rozgości się we wnętrzu bez względu na sytuację i powie „teraz jestem u siebie”.

Wielu osobom brakuje spokoju, relaksacji w sobie, w związku, w relacji z najbliższymi, przyjaciółmi, ze światem. Brakuje jej nie tylko dorosłym, ale bardzo brakuje jej również dzieciom i nastolatkom. Jakkolwiek zmiany są jedyną pewną rzeczą w życiu, to ich ilość i szybkość, z jaką następują, przytłacza. Naturalnym stał się bieg długodystansowy ze słowami na ustach:

  • „Nie mam czasu”,
  • „Nie nadążam”,
  • „Nie mam czasu na nic”,
  • „Brakuje mi czasu na wszystko”.

Pojawia się pytanie – czym jest to NIC i to WSZYSTKO? Co się pod tym kryje? Bliscy, partner, dziecko, mama, tata, hobby, pasja? Można by z pewnością długo wymieniać, bo u każdego z nas jest schowane coś innego.

Jak sesja Access Bars® może stać się złotą godziną?

Zastanawiasz się, jak sesja Access Bars® może stać się Twoją „złotą godziną”? Będzie wyglądać to tak, że położysz się wygodnie, a ja lub każdy inny praktyk w subtelny sposób dotknie 32 punktów na Twojej głowie i będzie towarzyszył Ci w drodze do upragnionego spokoju wewnętrznego. Będzie to czas bez pospiechu, telefonu, w bliskości z samym sobą. Czas, kiedy pozwolisz sobie odpocząć.

Access Bars® to terapia manualna, która:

  • niweluje skutki stresu, obniża jego poziom, odpręża i relaksuje,
  • uwalnia od napięć i natłoku myśli,
  • obniża pobudzenie i nerwowość, przynosi spokój i uczucie większej witalności,
  • zwiększa poziom koncentracji, pobudza kreatywność,
  • dodaje pewności siebie, zwiększając poziom odwagi i chęci do działania.

Wiedząc to, wyobraź sobie, że masz tę umiejętność subtelnego dotykania głowy Twojego dziecka, partnera czy kogokolwiek, kto jest Ci bliski. Wyobraź sobie, czym ta godzina z barsami może być dla budowania relacji i więzi? Godzina bez telefonu, w bliskości, obdarowania się czasem w ciszy i spokoju.

Access Bars® sposób na relaks dla dzieci i młodzieży

Dzieci uczą się życia przez naśladownictwo. Być może jest w tym ziarno prawdy, że nie słuchają nas dorosłych, za to doskonale obserwują i naśladują. W ten sposób zdobywają wzorce, z którymi idą przez życie. Zatem, jeśli „biegniesz” przez życie w stresie, chaosie, szybko, nerwowo, Twoje dziecko robi to samo. Jako dorosły stawiasz duże kroki. Twoje dziecko, żeby Ci dorównać, ponieważ jesteś dla niego autorytetem, musi ich zrobić znacznie więcej, z dużo większym wysiłkiem.

Każde dziecko, nastolatek, partner chętnie położy swoją głowę do sesji, kiedy zobaczy i poczuje, że to będzie wasz wspólny czas, tylko wasz. Czas łączącej Was intymności (tak bardzo mylonej z seksualnością). Tymczasem intymność to bliskość, wspólne bycie w danej chwili, łączące rozmowy lub wspólna cisza i dotyk, bez którego więdniemy.

Podsumowując, Access Bars® to metoda wspierająca dziecięcy i dorosły byt. Dziecięcy, aby nie zagubił beztroski, radości i mógł wchodzić w dorosłość bez lęku, obaw i ograniczeń. Dorosły, aby odnalazł na nowo beztroskę, radość i szedł dalej przez życie z lekkością.

ZAPRASZAM na jednodniowe kursy Access Bars®, aby móc wspierać siebie i bliskich wtedy, kiedy pojawia się potrzeba! Skontaktuj się ze mną, a ustalimy dogodny termin.

Justyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmień walutę
EUR Euro