Justyna Wiśniewska

Co to są BARS-Y?

BARS-Y, to seria 32 punktów na głowie, które pod wpływem subtelnego dotyku, uwalniają stare energie tkwiące w mózgu i ciele. Pod wpływem tego dotyku w sposób prosty, dochodzi do zmian o ogromnym zasięgu i potencjale w naszym ciele.

Czym jest sesja BARS?

To zabieg energetyczny, który rozładowuje ładunki elektromagnetyczne w naszym mózgu i uwalnia od napięć, natłoku myśli i znosi mentalne blokady, obniża poziom stresu, odpręża, relaksuje, obniża pobudzenie i nerwowość, przynosi spokój i uczucie większej witalności, zwiększa poziom koncentracji, pobudza kreatywność, dodaje pewności siebie, zwiększając poziom odwagi i chęci do działania.

Kto może skorzystać poddając się sesji Bars?

Każdy, kto wyrazi na to zgodę! Niektórzy ludzie mogą nie cenić sobie doświadczenia relaksu i uważać to za stratę czasu, a inni z kolei, których interesuje zmiana i poprawa jakości życia, mogą być bardziej chętni.

Odpowiednie nastawienie wspiera otwartość organizmu na działanie sesji. Praktykowanie barsów u osób pragnących zmiany i otwartych pozwala zauważyć lepsze efekty.

Czy dzieci i niemowlęta mogą mieć robione Bars-y?

Dzieci i niemowlęta czerpią ogromne korzyści z sesji Bars. Ponieważ nie są jeszcze tak obciążone i zestresowane jak osoby dorosłe, zmiany zachodzą u nich szybciej.

Jak będę się czuł (-a) po otrzymaniu Bars-ów?

Każda sesja Bars jest inna, jednak można określić, że w wersji mało optymistycznej: będziesz się czuł(-a) zrelaksowany(-a) jak po wspaniałym masażu, a w wersji bardzo optymistycznej: może zacząć zmieniać się Twoje życie na lepsze.

Do najczęściej zgłaszanych efektów należą: zwiększone uczucie spokoju i łatwości w radzeniu sobie z życiem, łagodniejsze przechodzenie sytuacji stresowych, bardziej spokojny i głęboki sen, poczucie, że to, co było denerwujące przed sesją, nie ma już znaczenia.

Jak długo utrzymają się efekty Bars-ów?

Po skończonej sesji Bars-y nadal „pracują” i kontynuują uwalnianie zablokowanej energii. Każda kolejna sesja wzmacnia efekt, który staje się bardziej dynamiczny. Najbardziej widoczne efekty pojawiają się w ciągu 3-4 tygodni po sesji.

Jak często powinno się robić Bars-y?

Częstotliwość zależy wyłącznie od Ciebie. Od tego jak dobrze chcesz się czuć? Jak wiele lekkości, łatwości i radości w swoim życiu pragniesz?

Niektórzy facylitatorzy Bars zastanawiają się, dlaczego nie robimy tego codziennie! Większość z nich lubi poddawać się sesji Bars co najmniej raz w tygodniu lub gdy czują się zestresowani, zmęczeni lub nieswojo z tym, jak wygląda ich życie. 

Dobrze jest, jeżeli szczególnie w trudnych momentach (po wypadku, traumie, w trakcie przemęczenia etc.), rozważysz wykonanie Bars-ów, które pomogą Ci w wyciszeniu i nabraniu energii.

Skąd pochodzą Barsy?

W 1990 r. w Stanach Zjednoczonych, Gary Douglas i dr Dain Heer odkryli 32 punkty odpowiedzialne za różne emocje i opracowali metodę dotyku, która stymuluje zmianę myślenia.

Została ona wykorzystywana w procesie:

  • uwalniania od napięć i natłoku myśli, znoszenia mentalnych blokad w mózgu,
  • obniżania poziomu stresu, pobudzenia i nerwowości, odprężania, relaksacji,
  • przynoszenia spokoju i uczucia większej witalności,
  • zwiększania poziomu koncentracji i pobudzania kreatywności,
  • dodawania pewności siebie, zwiększając jednocześnie poziom odwagi i chęci do działania.

Kto może robić sesje Bars?

Każdy może nauczyć się robienia Bars-ów. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medyczne ani szkolenia z anatomii lub masażu! Wystarczy chęć do nauki i wzięcie udziału w jednodniowym szkoleniu Access Bars®.

Czy dzieci mogą nauczyć się robić Bars-y?

Absolutnie tak! Dzieci są entuzjastyczne, empatyczne i mają mniej rozważań na temat tego, co jest możliwe, a co nie. To przekłada się na ich większą skuteczność. Na moich kursach miałam przyjemność gościć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci i młodzież. Nie jest ważna w Bars’ach małość ciała ale wielkość ducha.

Gdzie mogę nauczyć się robić Bars-y?

Zajęcia Access Bars® prowadzone są przez ponad 2000 facylitatorów na całym świecie, w 171 różnych krajach. Poszukaj tego, który zdobył Twoje zaufanie i naucz się robić Bars-y.

Jeżeli chcesz – skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością odbędę z Tobą sesję i/ lub nauczę Cię podczas kursu robić Bars-y.

Czy osoby starsze/ chore/ niepełnosprawni mogą odnieść korzyści z wykonania sesji Bars?

TAK, jak najbardziej. Dzięki Bars-om stajemy się bardziej zrelaksowani, energetyczni, witalni, otwarci na dobre zmiany w życiu.

Czy Bars-y można wykonywać w czasie ciąży?

Tak! Choć zawsze doradzam konsultację z lekarzem.

Kobiety, które poddawały się Barsom w czasie ciąży, zwłaszcza regularnie, zgłaszały krótkie i łatwe porody, a wiele z nich uniknęło cesarskiego cięcia.

Jak długo trwa sesja Bars?

Zazwyczaj sesja Bars trwa ok. 60-90 minut, chociaż może się to różnić. Jeżeli nie masz aż tyle czasu – lepiej jest zrobić Bars, nawet jeśli trwa 20 minut, niż nie robić go wcale!

Ile kosztuje sesja Bars?

Koszt sesji Bars ustalany jest indywidualnie przez praktyków – facylitatorów.  Skontaktuj się ze mną osobiście w celu uzyskania informacji.

Jakie są długoterminowe skutki wykonania Bars-ów?

Większość osób, które uczestniczyły w sesji Bars, doświadcza w swoim życiu zmian na lepsze: stają się one spokojniejsze, radośniejsze i pewniejsze siebie.

Czy należy korzystać z sesji więcej niż raz?

Access Bars to kwestia Twojego wyboru. Nie musisz nic robić ale rzeczywiście Ci, którzy korzystają z sesji wielokrotnie, doświadczają największych korzyści. Wybór należy jednak do Ciebie.

Czy Bars pomaga w problemach psychicznych lub psychologicznych?

Wiele osób, które miały problemy psychiczne i psychologiczne, korzystało z sesji wielokrotnie i było w stanie odstawić leki (po konsultacji z lekarzem) oraz doświadczać niesamowitych pozytywnych zmian dotyczących swoich problemów. 

Czy BARS-y mogą zaszkodzić?

Nie. BARS nie może zaszkodzić.

Czy jest ktoś, kto nie powinien poddawać się sesji?

Tylko ten, kto nie chce lub nie jest tym zainteresowany.

Skąd wiadomo, czego można się spodziewać po wykonaniu sesji Bars?

Nie wiem czego można się spodziewać, ponieważ każda sesja jest inna. Wiem jednak, że w najgorszym wypadku – będzie „tylko” uczucie relaksu a w najlepszym – zmiana całego życia!

Czy Bars może leczyć dolegliwości fizyczne i ból?

Bars-y ułatwiają zmianę świadomości, która wpływa na poziom odczuwania fizycznego bólu i dolegliwości, obniżają poziom stresu, co wspiera wszelkie procesy zdrowienia.

Skąd wiadomo, ile sesji Bars należy odbyć aby poczuć się lepiej?

Nie ma konkretniej odpowiedzi na to pytanie. Ilość sesji nie zależy ode mnie a od gotowości Twojej i Twojego organizmu. Jest to indywidualny proces. Zdrowienie jest połączone z myślami, uczuciami, emocjami, przekonaniami, decyzjami czy osądami… Kiedy są one niewspierające – utrudniają proces zdrowienia. Dla jednych wystarczą dwie sesje, dla drugich jedna a kolejne osoby będą potrzebowały ich 5 i więcej.

Kiedy warto poddać się sesji Bars?

Zawsze, gdy chcesz czuć się świetnie!

Ludzie, którzy otrzymują Barsy od jakiegoś czasu, zwykle wykonują je regularnie (np. raz w miesiącu), z dodatkową sesją, gdy mają trudny dzień.

Czy metody takie jak Reiki czy czaszkowo-krzyżowe działają? Czy są to punkty akupunktury?

Powyższe metody nie generują takiej zmiany, jak ta w trakcie sesji Bars. Chociaż punkty mogą wydawać się punktami czaszkowo-krzyżowymi lub punktami akupunkturowymi, pełnią one inną funkcję, gdy są wykonywane jako sesja BARS. 

Czy należy się położyć, aby poddać się sesji bars?

Leżenie nie jest wymagane. W większości przypadków taka pozycja sprzyja relaksacji odbiorcy, jak również łatwości i wygodzie osoby wykonującej Bars. Jeśli jednak leżenie na płasko jest problemem, można skorzystać z krzesła.

Co nauka ma do powiedzenia w kwestii BARS-ów?

Zobacz koniecznie film, w którym neurobiolog dr Jeffrey Fannin, omawia, co go zaskoczyło podczas testów, jakie zjawisko zachodzi w mózgu po jednej sesji Access Bars®.

Kliknij TUTAJ, by obejrzeć.

Znalazłeś (-aś) odpowiedzi na swoje pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością Ci pomogę!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmień walutę
EUR Euro
PLN Złoty polski