Aromaterapia

Pochodzenie olejków

W naszym sklepie znajdziesz olejki eteryczne naturalnego pochodzenia, otrzymywane drogą destylacji i metodą tłoczenia na zimno z różnych części roślin (kwiatów, liści, owoców, igieł, szyszek, nasion, żywic). Znajdziesz tu olejki rodzinnej, słowackiej firmy Tuli A Tuli, w której pomysł na własną wytwórnię olejków eterycznych pojawił się pod wpływem kłopotów zdrowotnych małego Mateja, syna właścicielki. Kłopoty skórne i liczne nieskuteczne wizyty u lekarzy, skłoniły mamę Lenkę do szukania rozwiązania w naturze. Rozwiązanie przyszło między innymi ze strony olejków eterycznych i tak zrodził się pomysł własnej destylacji.

Prozdrowotne wykorzystanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne, to „narzędzie” wykorzystywane w aromaterapii, która wpływa korzystnie na ludzki organizm poprzez  zmysł węchu i przez skórę. Zapach olejków eterycznych wykorzystuje się do dyfuzji, masażu, kąpieli i stosowania miejscowego. Wspierają ludzki organizm na płaszczyźnie duchowej, mentalnej, emocjonalnej, energetycznej i fizycznej. Wspierają organizm holistycznie. Charakteryzują się szerokimi właściwościami zwalczającymi wirusy i bakterie, pielęgnują skórę, wspierają układ nerwowy i emocjonalny. Olejki stymulują pracę systemu odpornościowego, dbają o urodę, wpływają na dobre samopoczucie.

Olejki eteryczne to „naturalna domowa apteczka”, która sprawi, że być może ograniczysz stosowanie tradycyjnych farmaceutyków, a Twoje otoczenie wypełni się pięknymi, kojącymi i wzmacniającymi w naturalny sposób zapachami.

Czy już czas, aby zacząć przygodę i zapachowy taniec z naturą?